Достапни линкови

Уапсени поддржувачи на Навални пред утрешните протести


Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални

Поддржувачи на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални од неколку градови биле уапсени еден ден пред планираниот протест против претседателот Владимир Путин. Уапсените се обвинети за прекршување на правилата за одржување на јавни собири. Путин се избори за уште еден 7 годишен мандат на изборите на 18 март, а ќе положи заклетва на функцијата на 7 мај.

XS
SM
MD
LG