Достапни линкови

Времето денеска: претпладне сончево, попладне облачно


Во Македонија претпладне ќе биде сончево, а попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе се движи од 18 до 29 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 28 степени.

XS
SM
MD
LG