Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има извесно зголемување на облачноста и ќе има локален пороен дожд со грмежи, главно во југоисточните и северозападните делови. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе се движи од 22 до 30 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 29 степени.

XS
SM
MD
LG