Достапни линкови

Безбедносни мерки во Одеса пред комеморацијата за жртвите од 2014


Полицајци распоредени во Одеса

Безбедноста во украинскиот пристанишен град Одеса е зголемена по повод комеморацијата за 48 лица кои беа убиени во 2014 година во судирите меѓу проукраинските и проруските демонстранти. Повеќе од 1000 припадници на безбедносните сили се распоредени каде се случија немирите пред четири години. Полицијата соопшти дека луѓето ќе бидат проверувани на детектори за метал и им е забрането да носат комунистички и наци симболи.

XS
SM
MD
LG