Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има услови за краткотраен пороен дожд, особено на исток. Ќе дува умерен југоисточен ветер. Максималната температура ќе се движи од 22 до 31 степен. Во Скопје и околината слично време со температура до 29 степени.

XS
SM
MD
LG