Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. На планините ќе има краткотраен слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Дневната температура ќе се движи од 21 до 31 степен. Во Скопје и околината слично време со температура до 29 степени.

XS
SM
MD
LG