Достапни линкови

Новинари на РСЕ убиени во експлозии во Кабул


Новинари на РСЕ убиени во експлозии во Кабул
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Во денешните два самоубиствени напада во главниот град на Авганистан, Кабул, загинаа над 20 луѓе, вклучувајќи и новинари. Меѓу убиените се и новинарите на Радио Слободна Европа Абадулах Хананзија и Мухарам Дурани, а Сабвун Какар.

XS
SM
MD
LG