Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Попладне со локален пороен дожд и грмежи. Повеќе услови за нестабилност ќе има во западните и североисточните длови. Максималната темпертура ќе се движи од 23 до 29 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 29 степени.

XS
SM
MD
LG