Достапни линкови

Една армија, три религии


Една армија, три религии
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:40 0:00

Пред нешто повеќе од две децении се бореа меѓусебно, сега служат во иста армија. Бошњачки муслимани, хрватски католици и православни срби, се заедно во армијата на Босна и Херцеговина, каде што можат и да ги одржуваат своите религиозни обичаи.

XS
SM
MD
LG