Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за краткотраен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе се движи од 22 до 31 степен. Во Скопје и околината слично време со температура до 28 степени.

XS
SM
MD
LG