Достапни линкови

Нимиц: преговорите продолжуваат


Нимиц: преговорите продолжуваат
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:44 0:00

По четиричасовната средба во Виена со министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас, посредникот во спорот за името Метју Нимиц изјави дека разговорите биле интензивни.

XS
SM
MD
LG