Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне на места облачноста ќе се зголеми и ќе има краткотраен локален дожд со реѕки грмежи. Максималната температура ќе се движи од 21 до 31 степен. Во Скопје и околината слично време со температура до 29 степени.

XS
SM
MD
LG