Достапни линкови

Напади врз новинари во Ерменија


Напади врз новинари во Ерменија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Организацијата „Репортери без граници“ повика да бидат истражени сите напади врз новинарите кои известуваа од протестите во Ерменија во изминатите денови. Меѓу нападнатите се и неколкумина дописници на Радио Слободна Европа од ерменскиот сервис.

Категории

XS
SM
MD
LG