Достапни линкови

Помпео доби препорака за државен секретар на САД


Мајк Помпео

Надворешно политичкиот комитет на Сенатот ја поддржа кандидатурата на Мајк Помпео за државен секретар на САД. По вчерашното гласање, Помпео кој е шеф на ЦИА во моментов и е избор на претседателот Доналд Трамп, има добри шанси да го преземе раководењето на американската дипломатија. Сенатот треба да го потврди неговиот избор во текот на оваа недела.

XS
SM
MD
LG