Достапни линкови

Извештајот за напредокот на Македонија во ЕУ пред Комисијата за европски прашања


мбасадорот на ЕУ Семуел Жбогар

Комисијата за европски прашања на Собранието на Македонија и Мешовитиот Парламентарен Комитет РМ-ЕУ денеска ќе оддржат седница по повод Извештајот за напредокот на Македонија за 2018 година од страна на Европската комисија. Извештајот ќе го презентира амбасадорот на ЕУ Семуел Жбогар, а на седницата свое обраќање ќе има и премиерот Зоран Заев. Заклучни согледувања на седницата ќе даде Даниел Сервер од Универзитетот „Џон Хопкинс“ во Вашингтон.

XS
SM
MD
LG