Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста на места ќе се зголеми и ќе има услови за краткотраен локален дожд со ретки грмежи. Максималната температура ќе се движи од 21 до 30 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 28 степени.

XS
SM
MD
LG