Достапни линкови

Времето денеска: сончево


Macedonia- weather -sunny, June 21, 2013.

Во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб ветер од северозападен правец. Максималната дневна температура ќе се движи од 20 до 30 степени. Во Скопје и околината слично време со темпертура до 28 степени.

XS
SM
MD
LG