Достапни линкови

Москва: Казни за фрлање авиончиња од хартија


Москва: Казни за фрлање авиончиња од хартија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:50 0:00

Активистката Марија Аљокина од „Пуси Рајот“, доби казна од 100 часа општествено корисна работа, а други демонстранти беа парично казнети за фрлање авиончиња од хартија пред Федералната служба за безбедност. Тие, на тој начин протестираа против одлуката на руските власти за забрана на апликацијата за пораки - Телеграм.

XS
SM
MD
LG