Достапни линкови

Услови од САД до Русија за подобрување на односите


Новиот американски советник за национална безбедност Џон Болтон

Новиот американски советник за национална безбедност Џон Болтон на состанокот со рускиот амбасадор во САД Анатолиј Антонов порачал дека Москва мора да преземе нешто во врска со мешањето во изборите, нападот со нервен гас во Британија и ситуацијата во Украина и Сирија како услови за подобрување на односите меѓу двете земји. 69 годишниот Болтон кој порано беше амбасадор на САД во Обединетите нации се залагаше за предупредувачки напади врз Северна Кореја и за војна против Иран.

XS
SM
MD
LG