Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северен ветер. Попладне во источните делови ќе има краткотраен локален дожд и ретки грмежи. Дневната температура ќе се движи од 15 до 26 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 23 степени.

XS
SM
MD
LG