Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно, главно во јужните делови со повремен дожд и ретки грмежи. Попладне ќе дува умерен ветер од северен правец. Темпертурата ќе се движи од 17 до 27 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 24 степени.

XS
SM
MD
LG