Достапни линкови

Започна дигиталниот самит на Западен Балкан


Илустрација

Македонија денеска и утре е домаќин на Првиот дигитален самит на земјите од Западен Балкан на кој присуствуваат премиери, владини претставници, бизнисмени, претставници на ЕУ, на регионални организации и на академската заедница.

Премиерот Зоран Заев го отвори самитот и порача дека тој ќе придонесе за земјите од регионот уште посилно да се поврзат со новата технологија и да ја искористат за уште подобра и поцврста соработка.

XS
SM
MD
LG