Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со локален дожд и услови за ретки грмежи, претежно во планинските региони и попладне. Ќе дува умерен северен ветер. Максималната температура ќе се движи од 14 до 26 степени. Во Скопје и околина слично време со температура до 23 степени.

XS
SM
MD
LG