Достапни линкови

Денеска, објавување на извештајот на ЕК за напредокот во евроинтеграциите


Европската комисија денеска ќе го објави годишниот извештај за напредокот во евроинтеграциите на земјите од Западен Балкан. Во него, според очекувањата на македонската влада, би требало да се содржи и пропраката за почеток на преговорите. „Од она што ние го знаеме и имаме информации и од тоа што го гледаме, заслужуваме кристално чиста препорака за почеток на преговорите со ЕУ“, изјави премиерот Зоран Заев на отворениот брифинг во изминатата сабота.

XS
SM
MD
LG