Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локален дожд, на места пороен и проследен со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималната температура ќе се движи од 15 до 24 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 23 степени.

XS
SM
MD
LG