Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде промеливо облачно со повремен дожд кој во текот на денов ќе се преместува кон исток. Ќе дува умерен југоисточен ветер. Дневната температура ќе се движи од 13 до 22 степена. Во Скопје и околината слично време со температура до 20 степени.

XS
SM
MD
LG