Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Во западните делови попладне е моќен краткотраен локален дожд. Дневната температура ќе се движи од 20 до 28 степени. Во Скопје и околината слично време со максимална температура до 26 степени.

XS
SM
MD
LG