Достапни линкови

Во хеликоптерска несреќа во Русија загинаа 6 лица


Пожарникари на местото каде се урнал хеликоптерот во во рускиот град Хабаровск

Шест лица загинале во хеликоптерска несреќа во рускиот град Хабаровск. Локалните власти соопштија дека хеликоптерот МИ-8 бил во сопственост на авиокомпанијата Восток и го прогласија 12 април за ден на жалост. Истражниот комитет посочи дека можна причина за несреќата се лошите временски услови, техничка грешка или грешка на пилотот.

XS
SM
MD
LG