Достапни линкови

Воен авион со повеќе од 100 патници се урна во Алжир


Илустрација

Медиуми јавија дека во Алжир се урнал воен авион во кој се превезувале повеќе од 100 лица. Несреќата се случила во близина на аеродромот Боуфарик кој се наоѓа во западниот дел на северно африканската земја. Се уште не се знае колку жртви има во несреќата.

XS
SM
MD
LG