Достапни линкови

Трамп верува дека може да го отпушти специјалниот советник Мулер


специјалниот советник Роберт Мулер

Белата куќа соопшти дека американскиот претседател Доналд Трамп верува оти има право да му даде отказ на специјалниот советник Роберт Мулер. Портпаролката на Белата куќа Сара Сандерс прецизира дека Трамп бил уверен оти истрагата на Мулер за врските меѓу Русија и неговиот изборен штаб отишла „премногу далеку“ откако федерални агенти влегле во канцелариите на адвокатот на претседателот Мајкл Коен на 9 овој месец.

XS
SM
MD
LG