Достапни линкови

Станови без вода и канализација


Станови без вода и канализација
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Во Кизилорда, јужен Казахстан, сеуште постојат згради во кои нема вода и канализација. Станарите мораат да одат во тоалет надвор. Со години чекаат на модернизација на нивните станови, но досега добиваат само празни ветувања.

XS
SM
MD
LG