Достапни линкови

Во бомбашки напад во Авганистан повредени 3 лица


Припадници на авганистанската војска по напад во земјата на 4 март, годинава

Во експлозија на бомба во главниот град на Авганистан, Кабул биле повредени три лица. Според властите, меѓу повредените се и двајца војници, а нападот се случил во близина на зградата на министерството за одбрана. Експлозијата била предизвикана од бомба поставена покрај пат. Се уште никој не презема одговорност за нападот.

XS
SM
MD
LG