Достапни линкови

Во напад на Боко Харам во Нигерија убиени 15 лица


Припадници на милитантната група Боко Харам во Нигерија

Осомничени милитанти од исламистичката група Боко Харам убиле 15 лица, а 68 биле повредени во напад во североисточниот град Маидугури во Нигерија. Тоа е најголемиот напад откако нигериските власти во минатата недела соопштија дека започнале разговори со милитантите.

XS
SM
MD
LG