Достапни линкови

Времето денеска: сончево со локална облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Максималната температура ќе се движи од 8 до 20 степени. Во Скопје и околината слично време со темпертура до 18 степени.

XS
SM
MD
LG