Достапни линкови

Педесет години по смртта, наследството на Мартин Лутер Кинг живее


Педесет години по смртта, наследството на Мартин Лутер Кинг живее
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

На 4 април, 1968-ма, борецот за човекови права Мартин Лутер Кинг беше застрелан пред мотел во Мемфис, Тенеси. Тој беше најистакнатиот активист во борбата за еднакви права за афроамериканците и поборник за мирни протести и покрај притисоците.

XS
SM
MD
LG