Достапни линкови

Повторно солзавец во косовскиот парламент


Повторно солзавец во косовскиот парламент
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:49 0:00

Пратеници од косовското движење Самоопределување денеска повторно фрлија солзавец за да ја поречат работата на Собранието на Косово, овој пат, да ја спречат ратификацијата на Договорот за демаркација на косовско-црногорската граница. Иако собраниското обезбедување тврдеше дека се превземени сите неопходни мерки, солзавецот повторно се најде во собранската сала. Него овој пат го фрлија пратениците Џелал Сечија и Фиторе Пацоли. Остро на денеска фрлениот солзавец реагираше евроамбасадорката Наталија Апостолова, велејќи дека е вчудовидена од „опасните тактики“ на Самоопределување.

Категории

XS
SM
MD
LG