Достапни линкови

Времето денеска: умерено облачно


Во Македонија ќе биде умерено облачно со претежно умерен западен ветер. Претпладне во планинските делови ќе има услови за краткотраен дожд. Во југозападните и јужните делови ветерот постепено ќе се засилува. Температурата ќе се движи од 8 до 19 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 15 степени.

XS
SM
MD
LG