Достапни линкови

Времето денеска: облачно и врнежливо


Во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, на повисоките планини од снег. Ќе дува повремено умерен јужен ветер. Темпертурата ќе се движи од 4 до 15 степени. Во Скопје и околината слично фреме со температура до 12 степени.

XS
SM
MD
LG