Достапни линкови

Четири луѓе загинаа во уривањето на пешачки мост на Флорида


Четири лица загинале кога се урна пешачки мост во Меѓународниот универзитет на Флорида

Четири лица загинале кога се урна пешачки мост во Меѓународниот универзитет на Флорида. Десетина други биле повредени и пренесени во болница, додека осум возила останале заробени под урантините на мостот. Мостот кој бил долг 53 метри и тежел 950 тони бил поставен на 10 овој месец. Мостот чинел над 14 милиони долари и изграден да го поврзува студенсткиот кампус со местото Свитвотер.

XS
SM
MD
LG