Достапни линкови

Времето денеска: умерено до значително облачно


Во Македонија ќе биде умерено до значително облачно и релативно топло со умерен јужен ветер. Во западните и крајните источни делови ќе има повремен локален дожд. Температурата ќе се движи од 7 до 21 степен. Во Скопје температурата до 18 степени.

XS
SM
MD
LG