Достапни линкови

Протест во Прага за одбрана на Чешката телевизија од претседателот Земан


Протест во Прага за одбрана на Чешката телевизија од претседателот Земан

Илјадници луѓе синоќа излегоа во Прага да протестираат против претседателот Милош Земан и неговите се почести напади врз новинарите и чешката јавна телевизија. Земан во говорот по полагањето заклетва на почетокот на вториот негов претседателски мандат ја обвини Чешката телевизија, која со години ја бојкотира, како и неколку весници дека манипулираат со ставовите на чешката јавност.

XS
SM
MD
LG