Достапни линкови

Одложено судењето за Монструм, СЈО го бара предметот


Судење за случајот Монструм

Судењето за случајот „Монструм“ денеска беше е одложено за 17 април, поради отсуство на јавниот обвинител. Причина за тоа, според судијата, можеби е барањето на Специјалното јавно обвинителство да го преземе предметот.Адвокатот на обвинетите, Сашо Дуковски посочи дека СЈО треба да го преземе предметот и оти никогаш не е доцна да се утврди вистината.

XS
SM
MD
LG