Достапни линкови

Времето денеска: умерено облачно


Во Македонија ќе биде умерено облачно со умерен западен ветер. Само во крајните западни и источни планински подрачја ќе има услови за локален дожд. Температурата ќе се движи од 6 до 19 степени. Во Скопје и околината со температура до 16 степени.

XS
SM
MD
LG