Достапни линкови

Пoради Косово и Србија, доцнат часовници во Европа


Пoради Косово и Србија, доцнат часовници во Европа
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:42 0:00

Часовниците на електричните апарати низ Европа, доцнат и до 6 минути. Причина е недоволната фрекфенција на струјата која се пушта низ Косово и Србија и која се одразува врз целата мрежа на електричка енергија во Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG