Достапни линкови

Диригентската приказна на Елена Митревска


Диригентската приказна на Елена Митревска
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:06:34 0:00

Елена Митревска припаѓа на групата млади македонски уметници кои градат успешни кариери на европската музичка сцена. Добитничка е на наградата „Ервин Ортнер“ во Австрија, уметнички раководител е на работилницата во Хинтершмидинг, Германија, а моментално е ангажирана во операта во Овиедо, Шпанија.

Категории

XS
SM
MD
LG