Достапни линкови

Одложен „Топлик“ поради болест на обвинетиот Димовски


Основен суд Скопје 1

Рочиштето за предметот „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство, е одложено за 30 март, поради болест на обвинетиот Димитар Димовски, за што неговиот адвокат достави лекарска потврда.

Во „Топлик“ се осомничени поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и уште пет лица за продажбата на градежна парцела во скопско Сопиште.

XS
SM
MD
LG