Достапни линкови

Во Британија продолжува истрагата за болеста на екс рускиот шпион


поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал

Британската полиција за борба против тероризмот ја презеде истрагата за ненадејната и тешка болест на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка. До ова доаѓа откако Би Би Си цитираше роднини на Скрипал, велејќи дека некои членови на неговото семејство починале во последниве години под мистериозни околности. Синот на Скрипал, Сергеј, 44 години, почина при посетата на Русија во минатата година од непозната болест, објави „Тајмс“, додека „Гардијан“ објави дека неговата сопруга починала од рак кратко по нејзиното пристигнување во Британија во 2012 година.

XS
SM
MD
LG