Достапни линкови

Коутс: Русија ќе се меша и во преодните избори во САД


Директорот на американското национално разузнавање Ден Коатс

Директорот на американското национално разузнавање Ден Коутс изјави дека Русија планира да се меша во претојните избори за Конгресот, но оти не е јасно кога и како. Тој ова го изјави на сведочењето во Сенатот, каде што претходно и неколку други американски официцијални претставници го изразија истото страхување. Во меѓувреме, претседателот Доналд Трамп во Белата куќа изјави дека не е загрижен за можното руско мешање, додавајќи дека во таков случај ќе биде соодветно реагирано.

XS
SM
MD
LG