Достапни линкови

Заев: Обвинението за „Поткуп“ е нелогично


Заев: Обвинението за „Поткуп“ е нелогично
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

Пемиерот Зоран Заев по рочиштето за случајот „Поткуп“ изјави дека обвинителството против него било конструирано за да биде спречен политички да дејствува додека беше лидер на опозицијата. Тој даде изјави и околу преговорите за спорот за името.

Категории

XS
SM
MD
LG