Достапни линкови

Времето денеска: претежно облачно и врнежливо


Во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне. Поинтензивни ќе бидат во западните и крајните источни делови, локално и до 15 литри на квадратен метар. Само на повисоките планини ќе има повремен снег. Во јужните делови ќе има услови за локални грмежи. Температурата ќе се движи од 4 до 17 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 15 степени.

XS
SM
MD
LG